Meggy

Co je to software

obecná terminologie,struč­ný popis

Nejlepší odpověď
Lencis

Software (česky programové vybavení) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou (obvykle užitečnou) činnost. Software lze rozdělit na systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím a na aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje.

Software je protiklad k hardware, který zahrnuje všechny fyzické součásti počítače (elektronické obvody, skříň…).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sof­tware