Elk

Co je to šnit?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jen šnyt = kromě jiného malé pivo natočené do půlitrové sklenice. Někdy se za šnyt považuje pivo natočené dva prsty pod rysku (cca 0,4 dl). V původním významu jednorázově načepované pivo bez dotáčení.
Něm. schnitt = řez. Objednat si šnyt je v některých německých oblastech považováno za součást pivní kultury.

SNČ

Další odpovědi
Děda Louda

Šnit piva – je malé pivo natočené do půlitru na jedno otočení kohoutu. Správně načepované pivo má mít pěnu hustou, bez větších bublinek.

tom004

Drobet piva ve sklenici. Vlastně nedotočená sklenice, prostě takový šnit. Jiný význam neznám.

iceT

Nedotočené pivo-točí se tak,že se postaví sklenice pod pípu,pípa se pustí a než zpěněný mok dosáhne horního okraje sklenice,tak se zase pípa zastaví.Pěna by měla dosahovat k okraji sklenice,po usednutí pěny by celkový obsah tekutiny měl být plusmínus 3deci,jako malé pivo.Aspoň to tak bylo.

M.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0nyt Někdo říká i s měkkým i :)

anonym

V Německu si kupuji „šnit“ čili der Schnitt dortíčku nebo sýru, u nás se tím myslí asi kus piva. Něco jako střik z pípy do sklenice.
Doplňuji:
Tomu, čemu se tady říká (a co vy asi máte na mysli) šnyt (der Schnitte) si dávají hosté v něm.hospodách a je to der Spritzer (střik) piva. Ale např.já piji vinný střik a to je zase jinak.

anonym

Od toma jsem očekával, že přidá k dobru i jihočeský výraz šnytlík.

anonym

Upřesňuji, výraz nejen jihočeský, ale v rakouském příhraničí častěji používán než české synonymum, vzhledem k již dříve zmiňovaným příkladům, kdy byla hovorová řeč zhusta prošpikována germanizmy, i z dob společného soustátí Rakouskouherska a majoritním podílem tehdejší rakouské (německy mluvící) populace. Ještě před válkou tvořili Češi v našem městě menšinu a v r. 1918 byly snahy o připojení k Rakousku. viz odkazy:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­k%C3%BD_Krumlov
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2011/n­arodnostni-slozeni-obyvatelstva

annas

I jinde se uživá slovo šnytlik, resp.. šntylich.

Dr.Axl
Na podobné „úlety“ se vztahuje název jednoho českého filmu „Vrať se do hrobu!“, zde i ve smyslu vytahování vykopávek.

anonym

Můj příspěvek je k předmětu otázky a týká se jiného uživatele (vnucovat se do cizího dialogu se považovalo za krajně nezdvořilé už v dobách studia na pedárně).
Šnytlík je živé slovo, viz odkaz: (na rozdíl od těch, jež tu občas vytahuje kdosi s kantorským syndromem)
Tom prý neví o tom, že by někomu dal zmocnění na jeho zastupování u příspěvků k jeho nicku a distancuje se od jakýchkoliv osobních výpadů jeho jménem, (nehledě k tomu, že mají být ve vnitřní poště)
Zdá se, že dosud „ukřivděná“ přešla k agresi. Na ontole podobné invektivy rovnou mazali, že by přestup měl podobné motivace jako jistý netový kašpar po 2 týdnech z Poraďte.cz?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-mluvi-o-nas
http://transla­te.google.cz/#de/cs/d­er%20Schnitt
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa%C5%BE­itka_pob%C5%99­e%C5%BEn%C3%AD
http://zitzdra­ve.blog.cz/0903/sni­tlik-nebo-snytlik

anonym

Původní význam v německém prostředí znamená „řez“, což dokládá Bohemica, uzurpovat si nárok na jediný význam, je přinejmenším značně egoistické.

annas

Něm. schnitt = řez – v mé odpovědi. šnyt = kromě jiného… opět někdo neumí číst.

Mám dobrého učitele – opakovala jsem jen to, co on napsal…

Ďábla můžeš v devíti kostelech světit, anděl z něho nebude…

anonym

A jiná neumí přímo odpovědět na jasné dotazy:

  1. Proč odpovídáš za toma, když se tě o to neprosil a poznámka je osobní, aniž by se vztahovala k otázce?
  2. Proč jsi ignorovala ostatní významy, jež zmínila Bohemica?
  3. Další příspěvek jasně patřící do vnitřní pošty.

led

Dr.Axl („Můj příspěvek je k předmětu otázky a týká se jiného uživatele“ a „A jiná neumí přímo odpovědět na jasné dotazy:…“)
plne s vami súhlasím, naozaj vaše príspevky mimo tému patria do vnútornej pošty

led

aby náhodou nedošlo k omylu, prirodzene aj môj príspevok by mal byť vo vnútornej pošte, ale ako, keď ju máte uzavretú?

Zhodou okolností výraz šnyt, šnitík sa používa aj na Slovensku v pivárňach – teda nejde len o rastlinu ´pažitku zelenú´ ktoré uvádzate vo svojom 3. a 4. odkaze.

anonym

vy jste dr. tiskovej mluvci Toma ?
ze pisete :
Tom prý neví o tom, že by někomu dal zmocnění na jeho zastupování u příspěvků k jeho nicku a distancuje se od jakýchkoliv osobních výpadů jeho jménem…

at tedy on napise, kdo za nej muze psat a kdo ne …
dekuji .. -iv-

anonym

nebude an., .....nebude … :))

  • iv-