Anka1597

Co je to ,,snail mail"?

Vím jen to, že se jedná o nějakou poštu a že to v překladu znamená šnečí pošta. A jak funguje? Předem děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
A kde se dá kdyžtak stáhnou? Díky. 🙂

Nejlepší odpověď
JanRadovan

Nesouhlasím s Lucijej. Jde o výraz pro „klasickou“ poštu – tj. když například pošlete dopis z dovolené domů a ten cestuje až do poštovní schránky. Výraz se objevil až po vynálezu a rozšíření e-mailové komunikace. Snail = anglicky hlemýžď, mail = anglicky pošta ⇒ hlemýždí pošta – například Česká pošta 🙂

Další odpovědi
Lucijej

Je to klasický „řetězák“. Původně se rozesílal klasickou poštou nebo faxem. Např. slibuje, že se splní tvoje největší přání, nebo že do tří dnů vyhraješ milion nebo že během týdne potkáš muže tvých snů, když ten dopis rozešleš 15 kamarádům apod.

http://www.wi­segeek.com/what-is-snail-mail.htm

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sna­il_mail

MK44

Dovolím si podpořit odpověď uživatele JanRadovan. S výrazem snail mail jsem se setkal pouze jako slangovým a poněkud výsměšným označením pro poštu, která doručuje papírové dopisy pomocí pošťáků a tedy šnečí rychlostí v porovnání s e-mailem, který k Vám dorazí rychlostí elektronů.
Snail mail prostě nestáhnete a nestáhnete. Hlavně neříkejte pošťačce, že je snail mail, aby nestáhla ona Vás, a to z kůže. 🙂

pusinka50

Rozsoudím vás – pravdu má JanRadovan