co je to skript?

Zobrazilo se mi to, nevím co to je. Jestli mám dát ano či ne.
Doplňuji:
díky a mějte se. :):) :) :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Skript je v podstatě program nebo jeho část, zapsaný v podobě kódu a ukládá se jako soubor. Je to naprogramovaný algoritmus, který vykonává nějakou funkci (úkol). Na internetu se odlišují skripty běžící na straně serveru, které slouží ke generování HTML kódu stránky a skripty na straně klienta po stažení stránky do počítače (JavaScript, VB script a jiné), které umožňují manipulaci se stránkou a vytváření rozhraní mezi stránkou a uživatelem.
V tvém případě bude počítač pravděpodobně chtít stáhnout některý ze skriptů na straně klienta. Já bych mu to povolil.
Doplňuji:
Tak to se povedlo.
Přepracováno ze zdroje http://www.adaptic.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Co to je už Vám ostatní zodpověděli - nyní jestli to otevřít či nikoli: záleží, z jakého webu to otevíráte (tedy za předpokladu, že to spouštíte z webu). Pokud jsou to všeobecně známé weby (facebook, apod.), povolil bych to (ačkoli je to divné, tohle se mi už hodně dlouho ve spojení s webem nestalo). Pokud se jedná o nějaké ne-až-tak-legální či nedůvěryhodné stránky, tak bych se nad tím zamyslel.

Co se týče toho, pokud je to program - pokud to na vás vybaflo v počítači "jen tak", tak pozor, jestli nejde o virus. Pokud je to součást instalace důvěryhodného programu (či hry), určitě to povolte, jinak vám to nemusí správně pracovat.

Stříbrný

K tomu zda povolit, či ne, se vyjádřili jiní.
Mně se pouze nelíbí jejich definice (i když převzatá) co je to skript.

Script je obecně interpretovaný programový kód, zpravidla pro podporu v prostředí která nejsou programovacími jazyky. Tak javascript pomáhá s webovými stránkami (krom jiného je může "oživit"), v UNIXových prostředích slouží skriptovací jazyky pro automatizaci úloh v operačním systému, VBscript slouží pro zautomatizování úloh v MS office, apod.). "zapsaný v podobě kódu" v ČJ lze vyložit jako nečitelné (rozlouskněte klasický exáč), ale právě scripty jsou čitelné texty s příkazy zpravidla vycházejícími z AJ.
"ukládá se jako soubor" - často pravda, ale právě v HTML často vložen přímo v kódu stránky - tato stránka zpravidla může být správně zobrazena i bez podpory javascriptu (skript je sice přítomen, ale je ignorován a u dobře psaných stránek se nic hrozného nestane)

Pokročilý

Skript je program nebo jeho fragment zapsaný v podobě kódu, obvykle bývá uložen jako soubor. Skript je tedy souvislá série příkazů, naprogramovaný algoritmus vykonávající určitý úkol. Např. skript psaný v jazyce PHP, jehož úkolem je odeslat kontaktní formulář emailem na určenou adresu, proběhne takto:

Uživatel odešle HTML formulář na příslušný skript → skript zjistí hodnoty jednotlivých polí formuláře → skript vytvoří email, do něhož vloží získané hodnoty → skript odešle email a ukončí se.

Na internetu se odlišují skripty běžící na straně serveru (kromě zmiňovaného PHP například Perl či ASP), které slouží ke generování HTML kódu stránky a skripty spouštěné na straně klienta po stažení stránky do počítače (JavaScript), které umožňují manipulovat se stránkou a zvyšovat tak uživatelskou přívětivost stránky.

zdroj: http://www.adaptic.cz/…

Druhý význam slova skript může znamenat i scénář, ať již filmový či technický.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.