smile11

co je to skript?

Zobrazilo se mi to, nevím co to je. Jestli mám dát ano či ne.
Doplňuji:
díky a mějte se. :):) :) :)

Nejlepší odpověď
nonnel

Skript je v podstatě program nebo jeho část, zapsaný v podobě kódu a ukládá se jako soubor. Je to naprogramovaný algoritmus, který vykonává nějakou funkci (úkol). Na internetu se odlišují skripty běžící na straně serveru, které slouží ke generování HTML kódu stránky a skripty na straně klienta po stažení stránky do počítače (JavaScript, VB script a jiné), které umožňují manipulaci se stránkou a vytváření rozhraní mezi stránkou a uživatelem.
V tvém případě bude počítač pravděpodobně chtít stáhnout některý ze skriptů na straně klienta. Já bych mu to povolil.
Doplňuji:
Tak to se povedlo.
Přepracováno ze zdroje http://www.adap­tic.cz/znalos­ti/slovnicek/skrip­t/

Další odpovědi
chudst

Co to je už Vám ostatní zodpověděli – nyní jestli to otevřít či nikoli: záleží, z jakého webu to otevíráte (tedy za předpokladu, že to spouštíte z webu). Pokud jsou to všeobecně známé weby (facebook, apod.), povolil bych to (ačkoli je to divné, tohle se mi už hodně dlouho ve spojení s webem nestalo). Pokud se jedná o nějaké ne-až-tak-legální či nedůvěryhodné stránky, tak bych se nad tím zamyslel.

Co se týče toho, pokud je to program – pokud to na vás vybaflo v počítači „jen tak“, tak pozor, jestli nejde o virus. Pokud je to součást instalace důvěryhodného programu (či hry), určitě to povolte, jinak vám to nemusí správně pracovat.

Dochy

K tomu zda povolit, či ne, se vyjádřili jiní.
Mně se pouze nelíbí jejich definice (i když převzatá) co je to skript.

Script je obecně interpretovaný programový kód, zpravidla pro podporu v prostředí která nejsou programovacími jazyky. Tak javascript pomáhá s webovými stránkami (krom jiného je může „oživit“), v UNIXových prostředích slouží skriptovací jazyky pro automatizaci úloh v operačním systému, VBscript slouží pro zautomatizování úloh v MS office, apod.). „zapsaný v podobě kódu“ v ČJ lze vyložit jako nečitelné (rozlouskněte klasický exáč), ale právě scripty jsou čitelné texty s příkazy zpravidla vycházejícími z AJ.
„ukládá se jako soubor“ – často pravda, ale právě v HTML často vložen přímo v kódu stránky – tato stránka zpravidla může být správně zobrazena i bez podpory javascriptu (skript je sice přítomen, ale je ignorován a u dobře psaných stránek se nic hrozného nestane)

Wortygen

Skript je program nebo jeho fragment zapsaný v podobě kódu, obvykle bývá uložen jako soubor. Skript je tedy souvislá série příkazů, naprogramovaný algoritmus vykonávající určitý úkol. Např. skript psaný v jazyce PHP, jehož úkolem je odeslat kontaktní formulář emailem na určenou adresu, proběhne takto:

Uživatel odešle HTML formulář na příslušný skript → skript zjistí hodnoty jednotlivých polí formuláře → skript vytvoří email, do něhož vloží získané hodnoty → skript odešle email a ukončí se.

Na internetu se odlišují skripty běžící na straně serveru (kromě zmiňovaného PHP například Perl či ASP), které slouží ke generování HTML kódu stránky a skripty spouštěné na straně klienta po stažení stránky do počítače (JavaScript), které umožňují manipulovat se stránkou a zvyšovat tak uživatelskou přívětivost stránky.

zdroj: http://www.adap­tic.cz/znalos­ti/slovnicek/skrip­t/

anonym

Druhý význam slova skript může znamenat i scénář, ať již filmový či technický.