Aliska

Co je to separátní mír?

Bohužel jsem nikde nenašla přesný význam separátního míru. Je to součást domácího úkolu.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to mír, sjednaný pouze mezi některými účastníky války. např. část některých německých důstojníků tajně jednala o separátním míru se západními spojenci, ale nikoliv se SSSR.

Další odpovědi
anonym

Cokoli „separátního“ je oddělené, zvláštní, samostatné…
😉
Mír v tomto kontextu – jde o mírovou smlouvu uzavřenou jen částí (třeba i jen jednou) z více válčících (znepřátelených) stran.
Např. – ve válečném stavu je několik států, z nichž jeden už nechce či nemůže pokračovat. Ten s protivníky uzavře mír (separátní), bez ohledu na své dosavadní spojence a válečný stav pro něj skončí – pro tu danou chvíli.