HerbiG

Co je to sekta?????????

Nejlepší odpověď
quentos

náboženská frakce, jejíž náboženství nebylo „oficiálně“ uznáno. Uznává obvykle nějakého svého vlastního boha (např. svědkové Jehovovi). Spojuje je ale to, že jejich součástí jsou praktiky a rituály působící lidskou bolest, proto je stát nepovoluje a ony svou činnost vykonávají přes zákaz. Své náboženství se snažé nenápadně šířit mezi nevědoucími lidmi (opět viz např. jehovisty a jejich časopisy Strážní věž a Probuďte se).
Doplňuji:
*snaží

Další odpovědi
ten který je

Jako sekta může být označena část nějaké náboženské církve která se oddělila.Může to být i nějaké nové náboženské učení které není uznáno státem.Na začátku 90 let vyšla u nás kniha ,,Víry a vyznání''od autorky Mirtle Langley.Zajíma­vá kniha.

panenka

sekta je to uzavřená nebo náboženská skupina

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=sek­ta