luciano

Co je to SD card?

Nejlepší odpověď
Larissa

SD – SD karta…
Existuje i mikro SDčko…
Je to prostě karta, která má v sobě jistou kapacitu… Můžeš ji dát do slotu v počítači, uložit si na ni nějaká písničky, fotky, videa… A pak ji zasunout do mibilu atd.

Funguje to na podobném principu jako flash disk ⇒ „fleška“

Další odpovědi
mosoj

Pměťová karta typu SD do mobilních zařízení, foťáků , mobilů a kde čeho.

lexx

Secure Digital – paměťová karta do foťáku kde se ukládají fotky. Nejběžnější formát.

led

Je to ploché záložné mádium, rôznych veľkosťí. SD znamená Secure Digital.
Rozdiel medzi „fleškou“-USB kľúčom a SDcard je v možnostiach defragmentácie a pripájaním k počítaču… SDcard nemôžte defragmentovať vzhľadom na princíp ukladania pamäťových dát. Flešku môžte pripájať cez USB zásuvku, SD kartu vkladáť do čítačky – internej i externej.