vagra

Co je to"Ščelkunščik"?/psá­no foneticky/

Dostal jsem takovou otázku na ZŠ asi před padesáti lety.
Vzhledem ke známce,kterou jsem za neodpověď dostal a pak co jsem za ni dostal ještě doma,si to pamatuju dodnes.
Dmitrii-počkejte chvilku-prosím.
Doplňuji:
Převážná většina odpověděla správně.
Jde skutečně o balet Louskáček.
Je to tak Dmitrii?

Řekněte sami,že je to přinejmenším zajímavé slovo.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Louskáček
Doplňuji:
A po googlování vám vyjedou odkazy s baletem Louskáček od P.I. Čajkovského

Další odpovědi
Dmitrij

Je to tak, Vagro. A samotný balet je založen na Hoffmannově povídce Louskáček a myší král. Je taky zajímavé, že se slovo Ščelkunčik (od ščolkať – louskat) používá jen a jen ve spojení s baletem – louskáček ve významu kleště na ořechy se do ruštiny překládá jako šipcy.

annas

P. I. Čajkovský Louskáček?

Toruk

Tentokrát by nám na oplátku mohl poradit Dmitrij 🙂

Tojsemjá: nevím jak ve slovníku, ale Google našel odpověď v mžiku i bez překladu do azbuky. Je to louskáček.

panenka

Ščelkunščik je pohádkový balet (Louskáček)

Zdroj: http://www.ra­dioservis-as.cz/archiv03/5203/­52tipy4.htm

tojsemjá

To jsem jelen… „Na dotaz "ščelkunščik“ nebylo ve Slovníku nic nalezeno" .To bylo jediné co jsem objevila .A to jsem to pracně vypisovala v azbuce.A ani v papírovém ☹ .Jsem zvědavá.
Doplňuji:
TORUK-Jsem trubka,jako první mužnost mě napadl jen slovník.Ale aspoň jsem si připoměla azbuku.njn