BEAES

Co je to -roseta-?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou to ornamentální vzory ve tvaru růžice.Na oknech,na látce.

Další odpovědi
Hlada

Pojem rozeta se používá také pro pojmenování různých kulatých věcí připomínajících růži. Je to např. zadní řetězové kolo motocyklu, kulaté dveřní kování, vzor na dlaždicích a obkládačkách, kryt trubek před průchodem zdí. Určitě je toho víc.

hanulka11

je velké kruhové okno vyplněné vitrážemi