RAB

Co je to román?

Jaká je definice románu a jaký je například rozdíl mezi krátkým románem a hodně dlouhou povídkou?

Nejlepší odpověď
annas

Hlavní rozdíl mezi povídkou a románem spočívá v tom, že povídka zachycuje jen krátký úsek života na rozdíl od románu.
Např. jen dětství, dospívání atd.

O čem je povídka Babička? Co zachycuje ze života babičky?
Doplňuji:
Ještě doplním, že román není vždy smyšlený – např. autobiografický román atd.

Další odpovědi
delabrutale

Román je prozaický epický žánr, smyšlené vyprávění. Vývoj románu je dlouhý, což se výrazně projevilo na proměnlivosti jeho struktury.

Na rozdíl od povídky nebo novely je román co do rozsahu delší (často se uvádí, že román by měl obsahovat minimálně 40 000 slov, ale nejedná se o závazné pravidlo) a co do fabule komplikovanější (často rozvíjí příběh několika směry, zachycuje více hlavních postav a mnoho postav vedlejších, ale ani to není bezpodmínečný rys).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­mán