Co je to rizikové těhotenství? Jaká rizika nehledě na důležitost představuje pro nenarozené dítě a jaká pro pár/rodinu?

Nejlepší odpověď
Drap

Rizikové těhotenství je vždy, když není vše v normálu, ať už u plodu či matky. Příčin může být celá řada.

Další odpovědi
Nuk nuk

Ryzikové těhotenství je takové, u něhož něco není v pořádku. Může tam hrát rolli vysoký tlak matky, časté bolesti u matky, nebo třeba až kontrakce v době, kdy by ještě neměly být, mohou to být třeba i nekteré nemoci či vážnější alergie u matky, nebo např. vysoký věk, ale může to být i preventivní opatření v případech, kdy matka má fyzicky náročné zaměstnání, které by mohlo těhotenství ohrozit. To jsou jen příklady, důvodů může být více.
Rizikovost těhotenství určuje lékař. Pro dítě nejčastěji tkví riziko v potratu nebo předčasném porodu, méně často v nějakém postižení. V extrémně rizikových případech by nendodržení pravidel pro rizikové těhotenství mohlo ohrozit na zdraví nebo na životě i matku.