Nechápavé

Co je to „repasovaný počítač“?

Nejlepší odpověď
VeRe1983

Repasovaný počítač je většinou vyřazený stroj, který byl v rámci obnovy techniky nahrazen něčím lepším. Takové vyřazené PC většinou prohlédne technik, vyfouká stlačeným vzduchem letité nánosy prachu, případně přepastuje CPU a otestuje ho v chodu. Ačkoliv to vlastně není třeba, protože jde o spolehlivé počítače, které běží dlouho v neměnné zátěži. A ne, repasovaný počítač rozhodně není nějaký kde jsou vyjmuty původní komponenty a nahrazené čímkoliv jiným. Je to blábol, fakt nechápu kam na to někteří chodí, resp. proč mají potřebu takové kraviny veřejně ventilovat.

Další odpovědi
brillant

Teta Wiki https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Repasovaný_po­čítač

arygnoc

repasácia
repasovanie
● rozobratie, prehliadka stroja (s opravou po skúšobnom behu, po revízii).
● úpravy a opravy strojov a zariadení uskutočňované výrobcom.
● vo výpočtovej technike úprava výpočtovej techniky, ktorá zvýši jej výkon.

repasia
● rozobratie, prehliadka a prípadná oprava stroja, zariadenia po skúšobnom chode.

repasovať
● vykonávať, vykonať prehliadku fungovania mechanizmu a jeho častí.
● nahrádzať, nahradiť opotrebovanú časť zariadenia a tým zvýšiť jeho životnosť ako celku, renovovať.
● vo výpočetnej technike nahradiť, nahrádzať niektoré komponenty počítača a tým zvýšiť jeho výkon.

http://co-to-je.sk/repas

😉

anonym

Viz význam slova. Viz Google. Jedná se o počítač po zkušebním chodu. Tedy je ověřeno, že funguje. Tedy ono nejen po zkušebním – však viz význam slova repasovaný. Použitý – opravený. Případně ozkoušený.

msi

repas je proste pocitac, kde sou vyndane origo soucasti a dane nejake šitové laciné… typicky HDD, grafika, procesor, proste tam daji sracku uplnou…
repas=nekdo se v tom hrabal a dal tam nejakou komponentu co se stejne podela brzy

zelí

Firma obnovuje počítače. Někdo ty staré koupí a repasuje je. Tzn. vyčistí je, nahraje nový OS, atp. Když dva nefungují tak je vykuchá a spojí v jeden funkční. No já bych to nekoupil.

štamgast

Zjednodušeně starší PC, kterej vykuchali a dali tam nový, lepší, modernější vnitřnosti :)

dodinek

náhodou jsem si koupil repasovaný počítač- http://www.nex­twind.cz/12-repasovane-pocitace a slouží mi dobře už 3. rok..myslím, že se může vyplatit, ale ne ty za 2 tisíce nebo ještě méně..