co je to reklama,uzitec­na,ucinna,zaji­mava,nevkusna

vedět rozdíly mezi reklamami a vůbec něco kolem toho

Nejlepší odpověď
kazisvět

reklama užitečná
Pro spotřebitele to je ta, která přináší nějakou novou informaci, např. o vlastnosti výrobku nebo o ceně.

reklama účinná
Pro zadavatele to je reklama, který přináší měřitelný efekt, např. zvýšení prodejů nebo povědomosti o značce.

reklama zajímavá
Reklama, který dokáže upoutat pozornost spotřebitele – např. přečte si celý inzerát v tisku, shlédne celou televizní reklamu bez přepínání

reklama nevkusná
to je subjektivní pro každého. Osobně bych to viděl tak, že pokud třetina lidí prohlásí o reklamě, že je nevkusná, tak asi opravdu nevkusná je.

Další odpovědi
alenka901

  • Reklama orientovaná na spotřebitele – má za úkol získat nové zákazníky a posílit „věrnost“ stávajících uživatelů
  • Reklama orientovaná na produkt – snaží se zvýšit odbyt výrobků, popř. oznamuje zavedení nového produktu na trh
  • Reklama orientovaná na trh – snaží se oslovit určitou „cílovou skupinu“ uživatelů
  • Reklama orientovaná na vlastní podnik – pokouší se změnit image firmy v očích veřejnosti
  • Reklama podle účelu:
  • Informativní reklama (informuje o nových produktech, akcích,…)
  • Přesvědčovací reklama (dává důraz na značku, podněcuje zákazníky k rychlé koupi)
  • Připomínací reklama (připomíná, kde si určitý výrobek mouhou zákazníci koupit, nebo do kdy si ho mohou koupit)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­klama