Co je to rating, ratingová agentura ?

Nejlepší odpověď
dudu

Rating je nezávislé hodnocení, jehož cílem je zjistit, a to na základě komplexního rozboru veškerých známých rizik hodnoceného subjektu, jak je tento subjekt schopen a ochoten dostát včas a v plné výši svým splatným závazkům. Výrok je velmi důležitý pro státy, právnické osoby jakož i ostatní subjekty při poskytování úvěrů, ale též např. pro posouzení ceny a rizik dluhopisů. Např. zhoršení ratingu naší republiky by v konečném důsledku mohlo navýšit objem dluhů až o 40 miliard korun., a stačí k tomu jen málo – např. jestliže při volbách nezvítězí většinově pravé nebo levé křídlo politických stran!

Další odpovědi
panenka

rating neboli (rejtyng)je stanovení sazeb nebo dávek,sazbová­ní,tarif.
může to být i bodové hodnocení rizik, mezinárodně ustálená klasifikace míry důvěryhodnosti systému.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ra­ting-rejtyng

anonym

Týká se to dluhů.Tedy agentura,která zajišťuje,zpros­tředkovává vztah mezi dlužníkem a věřitelem.