Co je to PSP

Co to je PSP a jak funguje a jaké je nejlepší dnes na trhu:

Nejlepší odpověď
nature

PSP™ (PlayStation® Portable) je nový přenosný zábavní systém, který umožňuje uživatelům hrát 3D hry, sledovat vysoce kvalitní videozáznamy a poslouchat kvalitní reprodukci stereofonního zvuku. Vedle možností grafického zpracování, srovnatelných s konzolí PlayStation 2, disponuje systém PSP 4,3-palcovým širokoúhlým TFT displejem s vysokým rozlišením. Systém PSP si také přivlastnil jako své přenosné datové médium nedávno vyvinutý kompaktní, vysokokapacitní (1,8 GB) optický disk Universal Media Disc (UMD®). Konzole PSP se stává díky rozsáhlému disponibilnímu příslušenství a možnostem propojení, včetně paměťové karty Memory Stick, rozhraní USB 2.0, IR portu a bezdrátového síťového rozhraní WiFi, novou platformou zábavy od PlayStation

Zdroj: http://cz.pla­ystation.com/psp/

Další odpovědi
okoun

Nový model přenosné herní konzole PSP (PSP-3000) s pokrokovou LCD obrazovkou, who je vylepšením velmi populární obrazovky s vysokým rozlišením původního PSP. I kdyľ PSP zdědil základní design funkčnost po svém starším „tenčím lehčím“ sourozenci, kvalita obrazovky nového PSP je výrazně lepší. Vestavěný mikrofon je novým prvkem, Který odpovídá Požadavky uživatelů na PSP, vyžadujících podporu jí s možností hlasové komunikace bez nutnosti připojovat externí mikrofon.

Nový PSP nabízí tu nejvyšší možnou úroveň kontrastu, čas odezvy Širší spektrum barev, jaké Je možné dosáhnout na LCD displeji přenosného zařízení. Díky tomu je nové PSP schopné na Své 4,3-palcové širokoúhlé obrazovce zobrazovat filmy a obrázky v mnohem přirozenějších živějších barvách. Nová LCD obrazovka je vybavená technologií Antireflexní, who Umožňuje uživatelům vidět obraz na obrazovce mnohem jasněji iv dobře osvětlených prostorách dokonce i při používání v exteriérech. Vestavěný mikrofon umožní uživatelům vychutnávat si ty hry, Které využívají mikrofon, jakož i aplikaci Skype ™ a další komunikační nástroje. Díky těmto doplňkovým vylepšeným charakteristikám se nejen zlepší zážitek majitelů PSP, ale i tvůrci obsahu Budou Mít k dispozici více možností PŘI tvorbě kreativních zábavných ji pro nové PSP.

V rámci Rozšiřování multimediálních možností PSP doznal Vylepšení i výstupní video konektor, Který dokaze reprodukovat hru v prokládaném formátu, coz umožní novým majitelům PSP vychutnávat si hry i na obrazovkách televizorů s neprogresivním snímkováním (s použitím samostatně prodávaných kabelů). Stávající „tenké lehké“ PSP dokaze zobrazit obraz z ní jen na obrazovkách televizorů s progresivním snímkováním.

Parametry a specifikace:

Procesor:
PSP CPU (Frekvence systémových hodin 1–333 MHz)

Hlavní paměť:
64 MB

Displej:
Úhlopříčka: 4,3 "(16:9)
Plně transparentní typ
Rozlišení: 480 × 272 pixelů
Počet barev: 16 770 000 barev

Zvuk:
Vestavěné Stereofonní reproduktory

Hlavní vstup / výstup:
Modul pro bezdrátové připojení k sítí LAN (IEEE 802.11b)
Vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 (konektor mini-B)
Paměťová karta Memory Stick PRO Duo
Analogový video výstup
Konektor pro výstup video / sluchátka
Interní disková mechanika
Mechanika UMD – jen pro čtení

Tlačítka / Přepínače:
Směrová tlačítka (nahoru / dolů / vpravo / vlevo)
Analogová Packa
Akční tlačítka (trojúhelník, kroužek, křížek, čtverec)
Tlačítka L / R
Tlačítko START
Tlačítko SELECT
Tlačítko HOME
Přepínač POWER / HOLD
Přepínač WLAN
Tlačítko ovládání jasu displeje
Tlačítko zvuku
Tlačítka nastavení hlasitosti (+/-)

Zdroje napájení:
Nabíjecí baterie typu Lithium-Ion
AC adaptér
Napájení přes rozhraní USB

Podporované profily:
Hry pro PSP (PlayStation Portable) UMD Video

Podporované audio / video formáty:
Video formát Memory Stick Jednoduchý profil MPEG-4 (AAC LC) Hlavní profil H.264/MPEG-4 AVC (AAC LC) Souborový formát MP4 Jednoduchý profil MPEG-4 (AAC LC) Hlavní profil H.264/MPEG-4 AVC – jen CABAC – (AAC LC) / Základní profil (AAC LC), AVI, Motion JPEG (Linear PCM Nebo μ-Lau) Hudba: Audio formát Memory Stick, ATRAC3 ™, ATRAC3plus ™, MP3 MP3 (MPEG-1 / 2 Audio Layer3 ), MP4 (MPEG-4 AAC), WAVE (Linear PCM), WMA (jen Windows Media ® Audio 9 Standard) – Musí být aktivována funkce WMA Fotografie: JPEG (vyhovující standardům DCF2.0/Exif2.21), TIFF, BMP, GIF, PNG

Rozměry:
169 × 19 × 71 mm

Hmotnost:
189 g (včetně baterie)

Zdroj: http://www.al­za.cz/sony-playstation-portable-psp-psp-3000-d119036.htm