Retko

Co je to propopulacni opatreni?

Propopulační opatření.

Nejlepší odpověď
dudu

Zajímavá je třeba myšlenka v budoucnu rozdělit starobní důchod na dvě části. Prvá by byla konstantní zhruba na úrovni životního minima a druhá by se odvíjela od výše odvodů na sociální pojištění vašich dospělých dětí.
Kdo by děti neměl, resp. měl pouze jedno a nebo se třeba i tlupě jeho potomků nechtělo legálně pracovat, musí si buď sám včas naspořit nebo bude mít smůlu.
Model je to sice tvrdý, ale určitě by stimluloval k tomu míti více dobře vychovaných, vzdělaných a pracovitých dětí a nebyl tak anonymní.

Další odpovědi
annas

Propopulační opatření má motivovat rodiče, aby zploodili víc dětí.
Třeba za socialismu byla v v 70. letech prodloužena mateřská dovolená, narodilo se tím víc dětí, jimž se dnes říká Husákovy děti.