Fubu

Co je to „promoční participace“?

Prosím konkrétní příklad.

Nejlepší odpověď
annas

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=promo%C4%8Dn%C3­%AD+&Hledej=Hle­dej

Význam slova promoční.
„V oblasti marketingu nově též ve významu vztahující se k podpoře prodeje výrobků, služeb apod.“
Participace – podíl, účast na něčem společném.

Např. Tesco nakupuje výrobky Klenex draho, proto chce co nejvíce podporovat jejich prodej – letáky, reklamou, zařazováním mezi hity, slevou apod., aby tato zvýšená „promoční participace“ pomohla snížila celkovou marži. (s. 45).

Podle diplomové práce Ekonometrická analýza vybraného segmentu drogistického zboží. Autor Radek Záhorovsý, VŠE Praha, kategra ekonometrie, 2014

V příkladu se Tesco podílí na podpoře prodeje společně s reklamními agenturami apod.