Šmoulinka96

co je to -Příměřená obrana..

Nejlepší odpověď
iceT

Laicky řečeno-přiměřená obrana je taková obrana,kdy se můžete bránit při útoku na vaši osobu nebo majetek,ale nesmíte způsobit útočníkovi žádnou škodu nebo újmu na zdraví,jinak si na vás útočník bude stěžovat a v našem státě budete za agresora vy a ještě budete platit…Čili je nejlepší nechat se zbít a okrást a pak teprve něco řešit.

Další odpovědi
Mili @

Připomněla jste mi případ, kdy komusi někdo neustále rozbíjel okna, takže si namontoval kameru, aby zjistil, kdo mu tohle provádí a když na to přišel, tak si ten rozbíjející darebák podal stížnost, že mu onen dotyčný porušil natáčením soukromí, načež byl ten chlapík s rozbitými okny ještě ke všemu popotahován pro „jakýsi přestupek“…
No řeknu Vám, že ty naše zákony opravdu stojí za h…o, a to bez prominutí.....

Neprimeraná obrana je použitie tanku proti bicyklu – naopak je to už primeraná obrana.
LED – TO JSTE VYSTIHLA PERFEKTNĚ !!!!!!!

led

Neprimeraná obrana je použitie tanku proti bicyklu – naopak je to už primeraná obrana.
Z toho plynie, ak sa bránite, nesmiete byť akýmkoľvek spôsob silnejšia ako útočník. Nesmiete ho poškodiť viac, ako on vás. Je to smutné, ale ináč vás útočník môže zažalovať.
Doplňuji:
Miroslavst
vlastne ste potvrdili moje slová.
Pretože, ak slabá žena s nožom zraní silného útočníka tak, že bude mať prípadné následky zranenia (invalidita, smrť), už sa to kvalifikuje ako neprimeraná obrana. V médiách sa podobné prípady už viackrát riešili.

Miroslavst

Bohužel, ale musím nesouhlasit se všemi odpovědmi, jelikož Ústavní soud definoval ve svém rozhodnutí tkz. přiměřenou obranu.
Přiměřená obrana je podle původního znění zjevně přiměřená útoku, ale co je to právě to zjevně přiměřená?
Takže Ústavní souid definoval právě tu přiměřenost a ve svém usnesení konstatoval, že obrana může být razantnější než útok, jelikož vlastně útok odvrací.
Ve svém důsledku je tedy přiměřenou obranou i použití zbraně-např. nože proti neozbrojenému útočníkovi, který je však silnější než oběť. Jednoduše řečeno útočník hromotluk útočící na drobnou ženu. Žena by mohla použít k odvrácení útoku i nůž.
Pozor však na to, že přiměřená obrana se vztahuje pouze na odvrácení útoku a poté již nesmí pokračovat!
V každém případě se individuelně posuzuje přiměřenost.

mosoj

Přiměřená ochrana je nechat se zmrzačit a pak dát útočníkovi facku a ještě za to zaplatít pokutu a právníka. Protože jste útočníka vyprovokovala tím že vůbec jste.

anonym

http://aplika­ce.mvcr.cz/ar­chiv2008/caso­pisy/policista/2000/0006­/obrana.html

V naší zemi je to problém.
Někdy to vypadá tak,že se bráním přiměřeně až poté,co mě násilník „vodkrouhne“.

rojam

Jak a kdy se můžeme bránit -je k „tomu“ nějaký manuál?