Co je to přesně Deja Vu?

Díval jsem se po netu na Wikipedii a různé weby ale pořád nepochopím přesně co to Deja Vu znamená … Vysvětlite mi to? :)

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení najdete v odkazu. . Tento pojem se již probíral mnohokrát.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=deja%20Vu

Další odpovědi
ReHu

Slovo dejà vu pochází z francouzštiny a doslova znamená „již viděné“, tedy něco, co už jsme někde viděli. Používá se, když prožíváme něco, co máme pocit, že už jsme někde zažili.
Opakuje-li se nějaká situace, kterou jsme již skutečně zažili.
Třeba, když přijedeš na nějaké místo, o kterém víš, že jsi tam nebyl, ale víš, že ti je povědomé, víš, kde něco je – jako když to místo znáš a už jsi tam někdy byl.

Damiana

Zjednodušeně řečeno, když se ocitneš v nějaké situaci a máš pocit, že přesně to samé už jsi zažil. Místo, kde jsi poprvé „znáš“, zvíře, které prošlo (třeba) kolem zrcadla (třeba kočka), už tu jednou stejně šlo…áá …dostala jsem se tam, kam chci:
Je to chyba v Matrixu. 🙂