1jirka22

Co je to prázdná fráze?

Četl jsem to u absolutního dramatu, že prostředkem k vyjadřování absurdity i jazyka – prázdné fráze a černý humor.

Nejlepší odpověď
fcoop

Bývá kategorie výroků, které není třeba dokládat a dá se na nich vybudovat celá argumentační fasáda.
Jsou to jen slova,která nemají význam.......­........kecy pro kecy.
Oblíbený prostředek všech politiků.....­.....na celém světě.

Blablabla..........

Dalo by se to ilustrovat lidovým rčením:
„Z lejna bič neupleteš.
A i když upleteš – nezapráskáš.“

Další odpovědi
led

prázdní fráze se říkají lépe než pravda hovorí autorka publikácie Mgr.Jana Mikšovská
V odkaze sa nezľaknite azbuky, prejdite nižšie, v rámčeku je daný text v originále – češtine, vpravo vedľa rámčeku je ikona na bezplatné stiahnutie:
http://cyberle­ninka.ru/arti­cle/n/pr-zdn-fr-ze-se-kaj-l-pe-ne-pravda

Vypočujte si volebné prejavy politikov, u mnohých sa stretnete s prázdnymi frázami.
„Se Sovětskym svazem na věčné časy“ – tiež prázdna fráza, nedefinuje myšlienku „Čo na večné časy…“ súhlasiť? hádať sa? bojovať proti, alebo za?

annas

Co je černý humor si přečtěte v odkazu
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Der­n%C3%BD%20humor

Jinak černý humor hledá inspiraci třeba ve skutečnosti, která ubližuje – válka, násilí, nemoc atd. Dělá si legraci z vážných věcí, jde často o zesměšňování, , ponižování, často ubližuje, někdy situaci nadlehčuje,. Je to velmi individuální.

Prázdná fráze = neupřímné mluvení, nadbytečná slova, nadsázka atd.

Ty máš strašně krásné šaty – je čato slyšet.
Přece krásné šaty vyjadřují něco pěkného, , strašně – ošklivost. Takže jde o frázi, nadužití slova „strašně“, snaha zesílíti význam, ale chybně.

Jde o neupřímnost, zneužití slov, jakási náhražka, faleš, často stírá rozdíl mezi pravdou a nepravdou.

gecco

Řeč (věta) bez rozumného obsahu, bez myšlenky; případně řeč nenásledovaná činem, skutečností nebo skutečnost nereflektující…
😉

ivzez

Poslechni si kteréhokoliv politika
a budeš vědět, co je prázdná fráze.

Politik mluví, aby „něco“ řekl (aby bylo slyšet, že mluví),
ale „bez obsahu“, jeho řeč nic neznamená (většinou).

marci1

Prázdné, povrchní, zbytečné mluvení. 🙂

zjentek

Hluboká myšlenka, která skrze hubu vyletí někam do nekonečna vesmíru a cestou se nikde nezdrží.

ptáč

Po prázdné frázi následuje studená sprcha; kritika. Prázdná fráze je upozornění, aby dotyčný zbystřil sluch a poslouchal.