jamaa

Co je to pověst?

co to znamená?potřeba co nejdříve

Nejlepší odpověď
annas

Pověst je vypravování, v níž je vždy něco pravdivé – např. místo, postavy, erb, čas apod.

Další odpovědi
panenka

pověst znamená když tě zná například hodně lidí a pěkně o tobě mluví to znamená dobrá pověst že jsi oblíbená u lidí.a špatná když tě lidi vidí černě a mluví o tobě škaredě

kenyrts

POVĚST = jakési vyprávění, které se váže na určitou skutečnou událost, osobu či předmět, ale je zcela nebo částečně vymyšleno, i když se tváří jako naprosto pravdivé

maka

pověst je stará jakoby pohádka ale není o princeznách ale o třeba o karlovi 4. atd.

HOMER

povest je udalost ktera se casto vaze k nejakemu mistu nebo osobe,vetsinou castecne nebo zcela smyslena ale vypraveci povesti by bylo jiste neslusne oponovat.