Co je to Potvrzení o příjmu?

Dobrý den, jsem studentkou a v rámci svého volného času mám uzavřenu Dohodu o vykonání práce v jedné firmě na Slovensku. V současné době si mám vyzvednout Potvrzení o příjmu za rok 2009. Nevím, ale jak se mne toto potvrzení týká. K čemu mi vlastně toto potvrzení je? Budu ho v budoucnu potřebovat? Děkuji za odpověď 🙂

Odpovědi
standa

Toto potvrzení můžete potřebovat pro své daňové přiznání, které z různých důvodů musíte nebo nemusíte podávat (výčet důvodů pro které je povinnost podávat daňové přiznání je nad rámec této otázky)

Pokud je však vaším JEDINÝM příjmem tento příjem ze Slovenska, u kterého již byla zaplacena daň na Slovensku, pak s odvoláním na ustanovení § 38f „Vyloučení dvojího zdanění příjmů ze zahraničí“, odstavec 4. Zákona o daních z příjmu, NENÍ povinnost podávat daňové přiznání.