luciano

Co je to polarizace satelitu?

Nejlepší odpověď
www

Pravděpodobně máš na mysli polarizaci antény.
Ta je buď horizontální (H ), nebo vertikální (V). Na satelitu i tvé anténě musí být stejná polarizace, svoji anténu (aktivní prvek uprostřed paraboly) musíš přizpůsobit satelitu – orientovat buď vodorovně (H ), nebo svisle (V).
Více Google, polarizace antény

Další odpovědi
Jikra

Je to jak píše www a je to proto že každá družice má několik vysílacích transpordéru a na každém z nich je umístěno po x programech které jsou těsně vedle sebe a aby nedocházelo k vzájemnému rušení tak jsou polarizované vždy jeden horizontálně a sousední vertikálně.Na straně příjmu na parabole je tzv LNB a v něm je dipol který je pomocí napětí vysílaného po koax.kabelu ze sat.přijímače natáčen na patřičnou polaritu.Více informací najdete na odkazu.

Zdroj: http://www.pa­rabola.cz/abc/fs/

lexx

Rovina šíření signálu, H (horizontální) nebo V (vertikální). Pokud je program vysílán například na frekvenci 11.475 GHz / H musíš tento nastavit na sat.receiveru včetně správné polarizace, polarizace vnějšího konvertoru LNB H/V se přepíná nápětím, každy receiver to umí. Podobné je to u antén pro FM rozhlas nebo TV, signál se šíří vertikálně (většinou) a anténa montuje naležato, někdy horizontálně pak anténa nastojato.
Doplňuji:
Je to naopak, spletl jsem to. Horizontální TV anténa naležato, tento způsob převažuje.

Michal Kole

U satelitu je azimut a elevace. Azimut ja horizontální natočení a elevace vertikální.

Pokud se pletu opravte mě. Budu rád.