Co je to podat trestní oznámení na neznámého pachatele?

dat udani(oznameni)na neznameho pachatele.To v tomto pripade poskozenym pomuze?Podle mne takoveto udani,byva za cas odlozeno,tak proc to je v zakonu-ma to smysl.Nebo to je renome,ze se neco resi?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A ještě dodatek:
vždy je lepší podávat oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání tr. činu. Dále uvedu, že mám podezření, že tím pachatelem by mohl být ten a ten.
V případě, že bych se v podání spletl, nehrozí mi stíhání za křivé obvinění.
Když však půjdu a podám tr. oznámení na Iliines pro spáchání tr. činu krádeže a oni ti to neprokážou, můžeš naopak žalovat ty mě za křivé obvinění.
Raději tedy půjdu a řeknu, že to byla zřejmě nějaká Iliines, která je tam a tam, ale nevím to 100%ně. Oni to prověří a dál se uvidí. Když ti nic neprokážou, nemůžeš na mě podat tr. oznámení za křivé obvinění, jelikož jsem tě neobviňovat, pouze jsem nabyl dojmu, že by to mohla být ta a ta.
Rovněž tak v případě firmy se podává na neznámého pachatele, přestože vím, že to bylo od firmy XY, ale nemůžu hned obviňovat majitele firmy. Mohl to být jeho zaměstnanec.

Další odpovědi
GangstaHelper

Když Vás někdo v noci přepadne a vy ho neznáte, jdete podat udání na neznámého pachatele. I když neudáte popis, který by k něčemu byl (což se stalo mi), na základě vašeho udání jsou povinni věc řešit. A to třeba tak, že zajedou na místo a poptají se tam. To se stalo mi, a výsledku jsem se dočkal už za několik týdnů. Soudu až za několik měsíců.

rosa

Ukradli mi v malé obchodě – kde jsem viděla jen prodavačky, kabelku s penězi, mobilem, klíčemi od auta, platební kartu. Zavolala jsem policii a podala jsem udání na neznámeho pachatele.(protože jsem nevěděla kdo to byl). Je to takový právnický výraz.