Radak

Co je to platforma?

Nejlepší odpověď
panenka

Počítačová platforma je v informatice pracovní prostředí, jak po stránce hardware, tak i software. Toto prostředí umožňuje bezproblémovou činnost programů. Z hardwarové stránky je platformou zejména stavba počítače, použité komponenty. Ze softwarové stránky platforma určuje použitý operační systém, knihovny, ale i použité programovací jazyky či kompletní framework (vývojová a běhová platforma).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po%C4%8D%­C3%ADta%C4%8Dov%C­3%A1_platforma

Další odpovědi
hanulka11

Platforma (z franc. plate-forme, plošina) je původně vyvýšená plošina, terasa. Může znamenat:

v dopravě – nástupiště, nástupní plošina, refýž, zastaralý výraz pro místo určené pro nastupování a vystupování z vozidel
platforma (geologie) – oblast kontinentální zemské kůry
báze, základna, východisko společné činnosti, základ úsilí, soubor zásad, názorová základna
platforma (informatika) – skupina technických prostředků v informatice a výpočetní technice, které mluvčí (obecně producent softwarových řešení) používá nebo nabízí jako základ pro další vývoj
podvozková platforma u automobilu

Zdroj: podle wikipedie