co je to? Ph.D

Narazila jsem na označení za jménem Ph.D

Nejlepší odpověď
annas

Ph.D., zkratka latinského philosophiae doctor (v některých zemích též alternativně doctor philosophiae, D.Phil), je mezinárodně uznávaný titul, uváděný za jménem, který představuje vědeckou hodnost doktora.

Tento titul je udělován osobám, které v rámci svého vysokoškolského studijního programu dokončily dostatečně kompletní výzkumnou práci o předmětu svého studia a případně završily některé další podmínky definované přesněji studijními zvyklostmi odpovídající země.

V České republice tyto všeobecné podmínky představuje vypracování a úspěšné obhájení disertační práce (při této obhajobě uchazeč obhajuje kvalitu svého výzkumu) a složení státní doktorské zkoušky. Nositeli se tedy stávají absolventi doktorského vysokoškolského studia, někdy též nazývaného postgraduální studium.

Titul Ph.D. v některých rysech odpovídá dřívějšímu titulu CSc. Někdy bývá označován jako velký doktorát a odlišován tak od tzv. malého doktorátu (tj. PhDr., RNDr., JUDr. apod.). Toto neoficiální označení však může být zavádějící, protože jako velký doktorát bývá také označován dříve udělovaný titul DrSc. či dnešní titul DSc., které představují nejvyšší stupeň vědecké hodnosti, ačkoli nejsou dle právního řádu České republiky akademickými tituly.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ph­.D.

Další odpovědi
Vikičistič

Philosophiae Doctor je Doktor filosofie.