Lásenka

Co je to pasivní slovní zásoba?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jsou slova které známe, ale běžně je nepoužíváme

Další odpovědi
anonym

Slovní zásoba představuje soubor všech slov a slovních spojení (lexikálních jednotek, lexémů), která se vyskytují v jednom konkrétním jazyce nebo která v daném jazyce zná jeden konkrétní jedinec (individuální slovní zásoba).

Do aktivní slovní zásoby patří ta slova, která člověk používá při ústním i psaném projevu. Slovům z pasivní slovní zásoby člověk rozumí, ale sám je běžně nepoužívá.

fofbal

Sice slovní zásobu máme, třeba ze školy a nebo z knih- bohužel neumíme ji použít. Neumíme rozvětvovat myšlenky.