Co je to pametovy efekt?

co je to pametovy efekt? A jeste se chci na neco zeptat kdyz mam doma MP3 prehravac sony b135f 2 roky a mel jsem ji pustenou jen jednou ja jsem ji prinesl domu dal jsem do ni par pisnicek parkrat jsem ji pustil a pak ji nechal zabalenou ve skrince snizuje se i tak zivotnost akumulatoru? Kdyz je ted vybity tak uz se vic snizovat nemuze ne? Pisou tam ze by mela vydrzet 16 hodin tak to by melo vydrzet porad ne? A v navodu tam nic nepsali ze by se to melo uplne nabit dekuji za rychlou odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Paměťový efekt se projevuje u nabíjecích baterií ( akumulátorů).
Nejvíce se projevuje u NiCd akumulátorů , méně, téměř sporadicky u NiMh a nejméně u Lion akumulátorů.
Pokud se akumulátor o určité kapacitě nenechá vybít do povolené minimální kapacity
nebo při nabíjení nenechá nabít do 100 % nabití ( využívá se pouze časti maximální kapacity) akumulátor se začne přizpůsobovat
této využívané kapacitě a celkově maximální využitelnou kapacitu snižuje. Tomuto se říká paměťový efekt. Pokud se to již stane, dá se paměťový efekt odstranit několikanásobným úplným vybití a opětovným nabití nejlépe co nejnižším nabíjecím proudem. Potom se zase kapacita akumulátoru vrátí zpět na původní úroveň. Bývá to označováno jako refresch režim.

NiCd a NiMh taktéž škodí dlouhodobé ponechání ve stavu vybití. Takže tyto aku je třeba po vybití co nejdříve nabít. Také je třeba vzít v úvahu že NiCd a NiMH trpí samovybíjením a pokud je ponecháme ležet několik týdnů dojde k jejich úplnému vybití.
Již se několik let vyrábějí NiMh nové generace ENELOPE, RecyKo, Infinium, které samovybíjením téměř netrpí.
Nejméně náchylné na stav vybití a prosté paměťového efektu i samovybíjení jsou Lion aku.
Pro Lion aku je zase smrtelné dlouhodobé přebíjení. Většina aku baterií Lion má proto v sobě zabudovánu ochranu proti přebíjení.
V případě přebíjení je zde velmi reálné nebezpečí exploze aku a zranění. Občas o tom proběhne zpráva že se to stalo u mobilu.

Takže odpověď na Tvůj druhý dotaz se odvíjí od toho, jaká aku baterie je implementována v tvém MP 3 přehrávači.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.