mireček 58

co je to osnova

význam slova osnova

Nejlepší odpověď
alenka901

osnova má následující významy:

  • Notová osnova používaná pro zápis hudby
  • Osnova (textil) – soustava nití při tkaní textilií
  • Písmová osnova – pomyslné linie písma v typografii
  • Učební osnova – plán učiva ve školství
  • Účtová osnova – seznam používaný v účetnictví

vice info v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­nova

Další odpovědi
Lencis

Jednoduše a laicky řečeno jde o pomůcku, která nám pomáhá. Zjednodušuje nám práci při psaní (řádky), při zápisu not (linky), při vyšívání (v látce jsou mřížky), v přehlednosti (seznam kapitol, seznam bodů k projednávání, schéma oboru), v přípravě do školy (např. sepíšeme si témata toho co se potřebujeme naučit). Dokonce i křižovka je svým způsobem osnova.

Jde tedy o určité vodítko, kterého se držíme a postupujeme dle něj 😉

Dandi

Jestli jste myslel/a textilní význam slova, tak mrkněte na stránky ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­nova_(textil)

Attack-design

je to takový seznam, na začátku co bude následovat – stručný popis