mc1

Co je to Open Source

Nejlepší odpověď
Pájo

Otevřený software
(Wiki)
Otevřený software (anglicky open-source software nebo open software, zkratka OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální dostupnost – licenci software, která umožňuje, při dodržení jistých podmínek, uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat (na rozdíl od proprietárního software).

V užším smyslu se OSS míní software s licencí vyhovující definici prosazované Open Source Initiative. Pro odlišení se někdy open source software vyhovující požadavkům OSI označuje Open Source (s velkými písmeny).

atd.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­tev%C5%99en%C3%BD_sof­tware

Další odpovědi
badisko

Proste je to softwewere ..kterej muzes upravovat podle sebe pokud jsi vyvojar …

anonym

Ještě bych doplnil Pájo: Open Source se na rozdíl od licence Apache je ten že Open Source musíte vést pod licencí která byla k tomu vydána. Apache můžete vést pod svou licencí = demo.