Retko

Co je to odrhovačka?

Nejlepší odpověď
annas

Odrhovačka je např. skladba, píseň, která se hraje stále dokola, až je to někdy nepříjemné. My ji máme rovněž zafixovanou v hlavě, v krátkodobé paměti, stále si ji opakujeme a nemůžeme se jí zbavit.
Doplňuji:
V časopise Naše řeč 3–4, ročník 29/1945, se píše, že odrhovačkou míníme to, čemu se obecně říká šlágr. Domníváme se totiž, že české označení je tu velmi případné.
V článku však najdeme i další zajímavosti. Třeba o jazyku odrhovaček.