Mousinek

Co je to obžerství?

někde sem to slyšela

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nestřídmost či obžerství (Gula) je v nejužším slova smyslu systematické přejídání, v širším významu (ve kterém je v rámci křesťanství bráno jakožto jeden ze sedmi hlavních hříchů) pak nadměrná konzumace nejen jídla, ale též dalších požitků. Zahrnuje pak i různé nežádoucí závislosti: závislost na drogách, počítačových hrách, workoholismus atd. Jako její protějšek mezi ctnostmi je uváděna střídmost.

Na počátku 14. století byla nestřídmost ve výčtu sedmi hlavních hříchů uváděna nejčastěji na prvním místě, později na ni začalo být pohlíženo shovívavěji.

Další odpovědi
hanulka11

tak to je/ zlozvyk/ – přejídání,

led

nenásytné prežieranie sa bez ohľadu na následky

iceT

Nenažranost-člověk by měl jíst,aby žil,nikoliv žít,aby jedl.Jinak také jeden ze sedmi smrtelných hříchů,jestli se nemýlím.

poa.li

Je to obdoba kouření a jiných závislostí. Také by se to dalo formulovat jako ZABÍJENÍ ČASU JÍDLEM.