romča 504

co je to obřízka ?

Nejlepší odpověď
jmhad

U chlapců s židovským vyznáním se v jejich cca 4–5 letech odřízne kůžička na konci penisu,která u mužů překrývá žalud.Není to nebezpečné a ve své podstatě i hygienické a v pozdějším životě působí i trochu dráždivé na citlivý povrch žaludu. Ona kůžička – cca 2 cm – nemá v běžném životě žádný význam.Tento obřad vychází z jejich náboženství,kdy se tak dítě stává budoucím mužem.
Horší je to u žen,kde je taková obřízka prováděna u řadě náboženstvích v Africe a v podstatě znamená,že děvčeti uříznou vnější rodidla,čímž ji vlastně zmrzačí a řada z nich zemře na následné krvácení či záněty.Jsou těžce poznamenány na celý život i když v pohlavním životě či v podstatě mít děti to není na překážku.

Další odpovědi
anonym

Co je to zodpovědělo už na 286 odkazů – viz zdroj:
ad jmhad, u chlapců se odstraňuje předkožka a ženská obřízka sice dovoluje otěhotnění i porod, ale tvá domněnka, že není na překážku v pohlavním životě je čistě lichá a mužská.
Zcela totiž devastuje jakékoliv vzrušení a pro ženu je to jen pokořující, trpné, mnohdy bolestivé a otrocké odevzdání.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ob%C5%99%C3%AD­zka

Michal Kole

že se odřízne kůže na pohlavních orgánech

baghira

Odstranění části nebo celé předkožky.
Upřesním jmhad: u židů se dělá do 8 dnů od narození.

david22

To si nepřej vědět !

zatuto

jeste ses na to mlada budou vas to ucit ve skole