mosoj

Co je to nic ?

Může být nic nebezpečné ?

Nejlepší odpověď
annas

Nic je slovo bez představitelného obsahu, protože neexistenci si nedovedeme představit. Představivost vychází vždy z něčeho. Nic je neexistence něčeho.
 –
Nic ( gr. me on, lat. nihil, non ens) je chybění něčeho nebo neexistence něčeho, a to

  • v relativním slova smyslu, tj. neexistence vlastností, stavů, procesů na něčem určitém – nic x něčemu
  • v absolutním slova smyslu, jako chybění bytí vůbec. – bytí x nebytí .

    Bytí = filosofický výraz pro celek všeho, co bylo, je a bude.

Jehio opakem je nic, nicota.

„Téměř všichni staří prohlásili, že nic nelze poznat, nic pochopit, nic vědět; že smysly jsou omezené, duchové tupí, život krátký.“ Cicero

Podle filozofie.
..
Máte-li zájem, podívejte se na otázku
Proč je to, co je, a není to, co není?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-to-co-je-a-neni-to-co-neni

V kontextu může být někdy slovo nic nebezpečné. Především v tom případě, vyjadřuje-li popírání vůbec, zvl. je-li na něm důraz, ne, nikoli, vůbec ne, naprosto ne atd.

Nic neškodí, nic se mně zde nelíbí, nic jsem neudělal, dotyčný nechce nic jiného přípustit, často i nicnedělání atd.

„Nic tak neničí lidské tělo jako trvalá nečinnost“.. Aristoteles
„Závist je nejhloupější ze všech neřestí, neboť nepřináší nic“.Honoré de Balzac Ale je nebezpečná pro toho, kdo závidí, protože, závistivec působí sobě žal a je sám sobě nepřítelem, ubližuje svému zdraví. .

Další odpovědi
Kepler

Z fyzikálního hlediska vlastně NIC nemůže existovat. Každý kousek časoprostoru je NĚČÍM vyplněn. NIC je jenom slovo pro něco, co nevidíme, nebo nedokážeme jeho přítomnost zjistit. I ve vzduchoprázdnu se šíří energie, což je jenom jiná forma hmoty, a kde je ještě temná hmota a temná energie, která prý tvoří 80% vesmíru?

Luxx

nic je absence všeho

anonym

Network Information Center

marci1

„Nic je podle Ottova naučného slovníku pojem nevymezitelný. Je to záporný pojem, který získává význam teprve svým protikladem – něco.“ 🙂
Zdroj: cs.wikipedia.org
Nebezpečné „nic“ dle mého názoru není. Nebezpečné může být něco.

Zapleta_cz

Nic je nic, nic je nic, nic je prostor bez hranic.