Co je to návratnost investic?

Dobrý večer,
chci se zeptat, jak logicky vysvětlit návratnost investic, našla jsem zde http://www.cle­verandsmart.cz/hod­noceni-it-investic-pocitame-tco-a-roi/ definici, ale vůbec ji nerozumím, vysvětlíte mně ji prosím?
Děkuji

Odpovědi
Hlada

V tom odkazu není ani tak definice, jako spíš konkrétní příklad investice do IT techniky. Vyprdni se na přiblblé anglické zkratky a podívej se na to prakticky. Když něco koupíš do podnikání, tak nejdřív musíš ze zisku zaplatit vstupní investici, teprve pak začneš vydělávat. Co je ti na tom nejasného?

Pepa25

Investice je prvotní výdaj, který se ti musí zaplatit, vrátit v ziscích. Takže pro návratnost (v letech) poměřujeme prvotní výdaj děleno roční zisk (nebo přesněji cash flow, je více variant výpočtu).