Co je to nativní rozlišení ?

Mám notebook s rozlišením 1366×768 (formát obrazu je 16:9).
Chci si k notebooku koupit LED projektor, který má nativní rozlišení 800×600 a formát také 16:9. Co to je? Znamená to, že projektor nezvládne větší rozlišení než SVGA (800×600) ?

Nejlepší odpověď
beer

Nativní znamená přirozený, původní.
Ale ten projektor to nějak zvládne, 1366×768 však plnohodnotně ne.

Další odpovědi
mosoj

Tady vám něco nehraje. zatímco Váš notebook má formát 16:9 tak vámi uváděný projektor
má formát 4:3 !!! Alespoň pokud má opravdu rozlišení 800×600 pix.
Nativní ( skutečné) rozlišení je pro vás
1366×768 pix. Projektor umí jenom 800×600 takže bude přepočítávát dolů ( resamlovat)
na rozlišení 800×600 a ještě do jiného formátu. takže budete mít obraz z pruhy nahoře a dole jako v podobném případě u TV,
nebo zdeformovaný ( protáhlé hlavy).

Pokud by to projektor měl zobrazovat nativně tak by to mělo být v tom rozlišení 1366 × 768.

rtepp

http://extrahar­dware.cnews.cz/ma­te-li-pc-na-hry-jake-rozliseni-ma-jeho-displej

Tu je něco o tom vysvětleno.

anonym

Je to tak. Koupil jsem si malý LED projektor se stejným rozlišením a znamená to, že víc bodů prostě nezobrazí. Když se připojí k PC/notebooku, tak ten ho bere úplně stejně jako jakýkoliv externí monitor a grafická karta v ten moment přizpůsobí rozlišení, tj. přepne na 800×600, (ať už ho má samotný display na notebooku jakýkoliv).
Jinak 800×600 ale třeba na filmy stačí, (alespoň mě), například DVD filmy větší rozlišení stejně nemají.