arygnoc

co je to nadstandartní léčba?

nadstardantní péči (služby) chápu (TV, wi-fi, strava, ubytování, služby), ale léčba?
To jako při operaci použijou nerez skalpel místo rybičky, nebo dostanu „lepší“ kapačku nebo léky, nebo co?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevim jak to je v Cr , ale napr. v Nemecku je to tak , ze kdo ma nadstandart ( Privat pacient ) , tak u lekare v cekarne jde hned jako prvni , bez cekani …, operuje ho vzdy primar , ma jednoluzkovy pokoj s moznosti pristylky pro manzela-ku … to je to , co me ted napada , kdyz jsem se o tom jednom s nekym tam bavila. -iv-

Další odpovědi
baghira

V zásadě ano.
Zpravidla se jedná o léčbu, která je např. účinnější, méně bolestivá, méně riziková atd., ale současně natolik drahá, že ji nelze poskytovat standardně ve všech případech. Ono totiž všechno stojí peníze (i když to na první pohled není vidět).

Třeba můj zubař se mě posledně ptal, jestli chci jako plombu amalgám (standard zadarmo) nebo fotokompozit (nadstandard, za příplatek)

hanulka11

to je léčba bez lékařského předpisu a nehradí ji zdravotní pojišťovny