Co je to MP3

co to znamená v češtině MP3?

Nejlepší odpověď
anetadela1

MP3 je zkratka z M (oving) P (icture) E (xperts) G (roup) – 1 Audio Layer 3. MP3 (MPEG-1 Layer 3) je formát ztrátové komprese zvukových souborů, založený na kompresním algoritmu posaném jako psychoakustické maskování, též jako percepční kódování. To funguje tak, že zvuková data která jsou lidským sluchem nepostřehnutelná se ukládají ve snížené kvalitě, nebo se rovnou zahazují a naopak pozornost při ukládání je věnována dobře slyšitelným a rozeznatelným zvukům či změnám ve zvuku. Tento princip při zachování vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky a musí se tak nastavit menší komprese. I pro různé typy hudby je třeba volit optimální kompresní poměr. Typicky pro vážnou hudbu je třeba nastavovat větší datový tok (menší kompresi), než třeba pro rockovou hudbu, které menší datový tok (typycky 128 kbs) nikterak na kvlaitě neubere.

Zdroj: http://linkov­nik.wz.cz/mp3/

Další odpovědi
Makulka

MP3 znamená malý přehrávač hudby se sluchátky jako wolkmen ale je to na stáhnutí hudby z počítače

M.1.S.K.A

MP3 je malý přehrávač, ve jterém jsou uloženy data z počítače a pomocí sluchátkovým připojením se hudba(data) uložená v mp3 přehrávají nám do uší..

Zdroj: vlastní úvaha