Co je to mouřenín?

Co vyznačuje slovo mouřenín

Nejlepší odpověď
annas

Mouřenín je zastaralé pojmenování pro černocha. Dnes se peče i moučník stejného jména.

Další odpovědi
anonym

Archaický výraz pro černocha.Někdy se užíval i výraz ašant.

holčička

Mouření je černoch ale i dobrá buchta.

Bičiště

Ano, mouřenín znamená černoch,ale taky se toho výrazu používá ve smyslu – role mouřenína – sehrál roli mouřenína, posloužil jako mouřenín atp. Výraz mouřenín se nasazuje tomu, kdo sehrál nějakou roli ve prospěch jiného, sám byl využit , obětován a odmrštěn tím pro koho pracoval. Zkráceně – posloužil a může jít . (Původ – viz Othello – Shakespeare)