VampGirl

Co je to monzunový odtokový režim?

Tento pojem se vztahuje k řece Amur v Rusku. Nevíte, co to znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Odtokový režim řek
◦od listopadu do března odteče 70% ročního objemu odtoku
◦v létě řeky ztrácejí vodu a vysychají, pokud se neobjeví monzumové deště.

Asi 2/3 vody Amur získává letními a podzimími monzunovými dešti. Vzhledem k obvykle malé sněhové pokrývce v zimě nezpůsobí jarní tání větší vzestup hladiny. Během léta však dochází k několika povodním. K velkým povodním došlo v letech 1897, 1928 a 1956.

Zdroj: http://www.qu­ido.cz/priroda/a­mur.html