Totoro

Co je to „montážní výroba“?

Děkuji.
Doplňuji:
A co když je „ekonomika nějakého státu vystavěná na montážní výrobě“?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Ve stavebnictví znamená montážní výroba sestavení hrubé stavby z nějakých předem připravených dílů (stavebních dílů či prefabrikátů). Ve strojírenství a elektrotechnice sestrojení (respektive smontování) nějakého strojního nebo přístrojového zařízení z jednotlivých součástek či dílčích celků do jednoho výsledného funkčního celku (stroje). V jiných oblastech lidské činnosti se používá přenesený význam slova – např. v polygrafii, optice, fotografii (fotomontáž) apod.

Další odpovědi
dědapetr

Montážní výroba je když z komponetů skládají finální výrobky.