Co je to Moby Dick?

Co je to Moby Dick? Děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
quentos

Moby Dick – jméno bílé velryby a zároveň název slavného díla o ní od Herberta Melvilla.

Další odpovědi
kenyrts

Moby-Dick je román poprvé publikován v roce 1851 americký autor Herman Melville. Původně nepochopili současného publika a kritiky[editovat], Moby-Dick Nyní je často označována jako Velký americký román a je považován za jeden z pokladů světového literatura. Příběh vypráví dobrodružství putování námořníka Ismael a jeho cestě na whaleship Pequod, přikázán Kapitán Achab. Ismael brzy dozvídá, že Achab se snaží jeden konkrétní velryby, Moby Dick, bílá vorvaň obrovské velikosti a divokosti. Poměrně málo whaleships vím Moby Dick, a ještě méně se s ním. V předchozích setkání, velryba zničil Achaba člun a ukousl nohu. Achab chce pomstít.