Zepple

Co je to mír?

Jak definovat mír? – myslím dějepisně
Potřebuji přesnou definici :)
Moc děkuji.

PS.: Wikipedii si otevřít umím ;) ale ta definice tam se mi nelíbí…

Nejlepší odpověď
ten který je

Trvalý klid zbraní?

Další odpovědi
Miroslavst

Já bych to definoval takto:
Mír je stav bez války.

takhlene

Mír jako nepřítomnost násilí nebo zla; přítomnost spravedlnosti

led

Čisto reálno dejepisne:
Mier je krátka prestávka medzi vojnami. Počas tejto doby sa armády pripravujú na vojnu.

hanulka11

to je stav ,kdy se neválčí

poa.li

Mír. Někde jsem četl, že za celou dobu, kdy jsou zmapované dějiny nebyl ani jediný okamžik, kdy by se někde neválčilo…
Mír znamená klid zbraní, absence konfliktu.
Když se však rozhlížím kolem sebe, nevidím ho. V každém je boj, křeč, závist… Velká škoda.