co je to miasma a jake rozeznavame druhy miasmat, kdy se mluvi o oslabenem miasma a jak se projevuje toto navenek

otazka je z oboru homeopatie

Odpovědi
Mandarinka

Nákaza, infekce, znečištění, poskvrnění nebo také nepříjemný pocit.
Miasmata jsou stavy klasifikované podle následujících kritérií:

  • rychlost
  • tempo
  • úroveň zoufalství (psorické je nejméně a syfilické je nejvíce beznadějné).

Miasmata dělíme na: akutní, tyfoidní, psorické, mykotické , malarické, sykotické, tuberkulózní, leprózní, rakovinné, syfilitické.

Krátký přehled miasmat

Akutní miasma:
Pocit akutního ohrožení. Reakce je silná a instinktivní.

Tyfoidní miasma:
Pocit, že situace je kritická. Když se správně zvládne v určitém kritickém období, skončí se úplným zotavením. Reakce je intenzívní zápas proti ní.

Psorické miasma:
Pocit těžké situace, v které člověk musí bojovat, aby uspěl. Má úzkost a pochybnosti o svých schopnostech, ale doufá. Selhání neznamená konec světa.
Musí se namáhat, aby se zotavil anebo udržel svou pozici.

Malarické miasma:
Akutní pocit ohrožení, který přichází a ustupuje intermitentně (přerušovaně, nesouvisle), ve fázích, mezi kterými je přítomný v pozadí chronický, stály pocit nedostatečnosti.
Toto miasma je charakterizované náhlými, akutními projevy, které se objevují z času na čas a po nich následují období pokoje.

Mykotické miasma:
Je charakterizované střídáním období boje spojeného se strachem, že se mu to nepodaří s obdobími beznaděje a vzdávaní se.

Sykotické miama:
Je tu pocit fixace, nevyléčitelné slabosti v sebe samém. Reakce je snaha vyrovnat se s tím a skrýt tuto skutečnost před ostatními. Proto to zakrývá egoizmem, nutkavým chováním, velkým sklonem k tajnůstkářství at­d.

Karcinomatózní miasma:
Je tu pocit slabosti a neschopnosti vevnitř a potřeby mimořádně dobře fungovat, splnit ty nejvyšší očekávání. Reakce je nadlidské úsilí, namáhání se až za hranice svých možností. Je to neustály zápas, bez konce.
Závisí na něm jeho přežití. Selhání znamená smrt a destrukci.

Tuberkulózní miasma:
Pocit intenzívní tísně a tíhy a touha po změně. Reakce je intenzívní, hektická aktivita za účelem osvobození se z těchto útrap.

Leprózní miasma:
Pocit intenzivního útlaku, útrap, intenzívní beznaděje, izolace a intenzívní touhy po změně.

Syfilitické miasma:
Pocit, že čelí situaci, z které se nedá uniknout. Vede to k úplné beznaději a zoufalství. V beznadějném úsilí se snaží změnit situaci a výsledkem je obvykle destrukce.

Zdroj: http://homeopa­tie.webovastran­ka.cz/wiki/585/609