Retko

Co je to meta-výzkum?

Zaslechl jsem tohle slovo na jedne z prednasek. Slyseli jste o tom nekdo?

Diky

Nejlepší odpověď
Psychotic

Wikipedia říká: typ vědeckého výstupu používaný například v biomedicíně, který je založen na statistické kombinaci výsledků dříve publikovaných výsledků. Kvalitně provedený má mnohem vyšší stupeň věrohodnosti než jednotlivé studie, protože spojuje vhodným způsobem data z velkého množství pokusných subjektů.

Já říkám: Prostě studie, která vezme výsledky stovek i tisíců jiných studií a spojí je dohromady, aby se zbavila drobných odchylek a dospěla k nejpravděpo­dobnějšímu výsledku.