Co je to mandala?

K čemu se používala nebo používá?Jak vypadá,jak ji mohu popsat a jak výtvarně ztvárnit?

Nejlepší odpověď
annas

Mandala je posvátný kruh tibetského buddhismu. Ve své podstatě představuje velmi symetrický diagram soustředěný kolem svého středu a většinou rozdělený do 4 stejně velkých kvadrantů. Nad střed mandaly je také možné přikládat ruce a čerpat tak energii. Tolik literatura.
Podrobnější informace a vzory obrázků najdete na uvedené stránce, když kliknete na heslo Ukázky.

Zdroj: http://datou.sweb­.cz/index.htm