Michaljj

Co je to launcher?

Setkal jsem se s tím pojmem již mnohokrát, ale nikde jsem nenašel srozumitelné vysvětlení.

Odpovědi
dubraro

Spouštěč. Program, který spouští jiné programy. Například hlavní stránka v telefonu s Androidem je launcher.

anonym

http://android­market.cz/navod/co-je-to-vlastne-ten-launcher/

Bacon

Díky rozšířenosti operačního systému Android se tím v této době myslí zejména hlavní obrazovka telefonu s ikonami, atd.

Může to být ale například program, který předchází spuštění jiného programu, často je k vidění např. u MMORPG her, kde launcher provádí aktualizaci herních dat, atd. a až z něj se pomocí tlačítka PLAY spouští hra. Může se také starat o nastavení grafiky, atd. před spuštěním hry.

anonym

Konstrukce pro odpalování raket či střel.

dalid

je to obecne pomocka pre spustenie niecoho. V IT napriklad zastupca na ploche, ktory pred spustenim samotnej aplikacie vykona nejake dalsie akcie (nastavenia, aktualizacie, …)