Jan.D

Co je to laryngitida ?

Dobrý den, už týden jsem trpěl pocitem staženého hrdla, navštívil jsem tudíž lékaře, který mi oznámil, že mám laryngitidu, mám brát antibiotika na tři dny.Ted už tři dny uplynuly, ale já stále cítím po osmé hodině večerní stažené hrdlo, nevíte co by pomohlo ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zánět nosohltanu.

Ano je to ten nosohrtan. Spletl jsem se.

Další odpovědi
iceT

vazne onemocneni hrtanu

panenka

Laryngitida (laryngitis) je bakteriální zánět hrtanu (hlasivek). Jedná se o velmi závažné onemocnění a v některých případech může způsobit dokonce i smrt pacienta. Akutní stav, který může napáchat velké škody na zdraví ba dokonce ohrozit i život se týká převážně dětí do 3 let. Čím je dítě mladší, tím závažnější může být průběh onemocnění. Laryngitida vyžaduje včasnou lékařskou péči a nezřídka končí i nemocničním ošetřením.

Zdroj: http://www.po­jistenezdravi­.cz/laringiti­da

anonym

laringida je prevazne detska nemoc,je to zanet hornich cest dychacih,u deti se vytvori husty hlen ktery nemaji silu vykaslat a to ja laringida,bez vcasne lecby se muze dite i udusit,dospeli nemaji takovy prubeh,je to z nachlazeni,ale i tak radeji navstivte lekare

ReHu

Doktor tě viděl a nepomohl ti a po nás chceš pomoci na dálku po popsání příznaků na 3 řádcích?
Třeba to může někdy trvat déle než 3 dny.

martina1

je to zánět a opravdu obtíže určitě budou trvat déle než tři dny.Dal vám pouze nárazovou dávku antibiotik,aby se vám zánět nezhoršil.Odpovědi panenky bych se nebála,protože o život jinak zdravému člověku nejde.Pouze u dětí se musí dbát na průběh,protože laryngitida se může rychle zvrhnout v epiglotitidu a děti mohou aspirovat žaludeční obsah a udusit se.
Pijte studené nápoje,pokračujte v užívaní antipyretik a vydržte minimálně týden v posteli.A hlavně se vyhýbejte sluníčku,ale to teď není tak těžké.Určitě máte jít na kontolu a tam vám řekne lékař jak na tom jste.

Michal

Jěte znovu k lékaři,třeba jsou léky slabé,nebo nezabraly.