co je to kronerova nemoc

Nejlepší odpověď
Mili @

Crohnova nemoc:

Crohnova nemoc nepatří k chorobám, které by na Vás lékař poznal „už ode dveří“. Co pacient, to jiný začátek i průběh obtíží. U někoho se choroba projeví náhle, u jiného je začátek spíše plíživý.

Náhlý začátek Crohnovy nemoci nejčastěji napodobí zánět slepého střeva. Objeví se bolesti v pravém podbřišku, nevolnost nebo zvracení, naměříte si zvýšenou teplotu. Po přijetí do nemocnice je obvykle zjištěn netypický průběh zánětu slepého střeva. Důvodem k operaci bývají v takovém případě pouze stavy vážně ohrožující život nemocného.

Při plíživém začátku onemocnějí jste nejčastěji obtěžováni vleklými průjmy. Často se ozývají neurčité bolesti v podbřišku, nejčatěji vpravo. Začínate hubnout a trpíte zvýšenými tepolotami.

„Zvracím, mám průjem a křeče v břiše, cítím se slabá“ – tyto dlouhodobé obtíže přivedou k lékaři největšinu pacientů s Crohnovou chorobou.

Pokud dojde v důsledku zánětu střeva k jeho částečnému zúžení, mohou se u Vás objevit až kolikovité bolesti břicha s poruchou odchodu plynů a nadýmáním. Tento stav se většinou spotánně upraví.

Crohnova choroba se však nemusí projevit pouze na střevě. Známé a časté jsou i projevy mimo trávicí trakt. Mohou se u Vás objevit bolesti kloubů a zad, žlučníkové a ledvinové kameny a další nemoci ledvin a žlučových cest. Tyto projevy často souvisí s aktivitou střevního zánětu. Pokud ustupuje zánět, ustupují většinou i tyto obtíže.

Zánět u Crohnovy nemoci prostupuje celou střevní stěnou. Důsledkem je tvorba tzv. píštělí, tj. proděravění střevní stěny do břišní dutiny, jiných orgánů nebo do okolí řitě. Tyto komplikace se projeví obvykle zhoršením obtíží, a to ve smyslu ohraničeného nebo rozáhlého hnisání v břišní dutině a v oblasti řitě.

Pokud se zánět rozšíří mimo střevo do břišní dutiny, je většinou nutná operace. Často je nutné odstranění postiženého úseku střeva. Ani to však není spolehlivou zárukou vyléčení. Asi u poloviny pacientů s Crohnovou nemocí je během prvních deseti let trvání nemoci nutno provést chirurgický zákrok. U poloviny operovaných pacientů se bohužel přes veškerou péčí vyvine do deseti let dlouhodobá forma onemocnění
GOOGLE

Další odpovědi
hanulka11

zde byla diskuze

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kronerova-nemoc

MacaM

Dobrý den, pokud touto chorobou někdo z vás trpí, mohu nabídnout pomoc díky bylinkovým produktům české výroby, již vyzkoušené na pacientech s touto nemocí.
Napište si o info: maca.lvz@seznam.cz

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdavislaskou