Retko

Co je to kráglovačka???

Nejlepší odpověď
kropitko

já bych to viděla na nějakou hodně brutální rvačku

Další odpovědi
annas

Kráglovat = odstraňovat, ničit, zabíjet. Hovorový výraz. Původ má ve slově krágl límec – – byl sametový a široký, visel až na záda: byly na něm také špice. Krágl se po čase zničil, musel se vyměnit. Význam se posunul, napomohly tomu i ostré špice u límce.

P. S. SLovo není uvedeno v brněnském hantecu, ale v nářečním slovníku.

anonym

Brutální záležitost,při níž budou mrtví.Argot podsvětí:" Vodkráglovat,vod­dělat,vodbachnou­t…".

anetadela1

Že by stroj na zabíjení…? Když se řekne: někoho odkráglovat, tak je to: někoho zabít, ne?

člověk

Krágl je něco od oblečení,prav­děpodobně límec,nebo druh okruží.V krej­čovství se používalo slovo kráglovat na obšívání.
Ale určitě+ přesné vysvětlení bue mít Brněnský hantec,ale slovník nemám,

anonym

Tak nastav uši, kámo rváči. rýchtuje se ostrá řežba, kráglovačka, ve který půjde o kejhák. Bez pardonu. jedni to vyhrajou, ty druhý oklovaj …